100-річчяз дня заснування

+380-50-6264506

100-річчяз дня заснування

Агрономія

  • Спеціальність

    201 АГРОНОМІЯ

  • Освітньо-професійна програма

    ВИРОБНИЦТВО І ПЕРЕРОБКА ПРОДУКЦІЇ РОСЛИННИЦТВА

  • Освітньо-професійний ступінь

    фаховий молодший бакалавр

  • Кваліфікація

    фаховий молодший бакалавр з агрономії

  • Форма навчання

    денна

  • Фінансування

    державний бюджет, кошти фізичних і юридичних осіб

  • Термін навчання денної

    на базі 9 класів - 3 роки і 10 місяцівна базі 11 класів і ПТНЗ – 2 роки і 10 місяців

  • Спеціальність

    201 АГРОНОМІЯ

  • Освітньо-професійна програма

    ВИРОБНИЦТВО І ПЕРЕРОБКА ПРОДУКЦІЇ РОСЛИННИЦТВА

  • Освітньо-професійний ступінь

    фаховий молодший бакалавр

  • Кваліфікація

    фаховий молодший бакалавр з агрономії

  • Форма навчання

    денна

  • Фінансування

    державний бюджет, кошти фізичних і юридичних осіб

  • Термін навчання денної

    на базі 9 класів - 3 роки і 10 місяцівна базі 11 класів і ПТНЗ – 2 роки і 10 місяців

Найціннішим ресурсом у світі є земля. Сільське господарство – це складна багатогалузева система, якою керує саме агроном. Він повинен використовувати як науковий так і творчий підхід у своїй професії.
Агроном - це фахівець сільського господарства, що володіє всесторонніми знаннями в області агрономії. Завдання агронома - нагодувати населення планети, яке рік за роком тільки зростає.
Аграрні фахівці у списку найбільш затребуваних професій в Україні, а попит на них буде постійно підвищуватись. Аграрний сектор в Україні росте з кожним роком, а тому кваліфікованих фахівців з агрономічною освітою потребує ціла низка сфер бізнесу: агрохолдинги, фермерські підприємства, хімічні, насіннєві, консалтингові, дистрибуційні, інвестиційні та торгові компанії, і навіть банки.
Зарплата агронома коливається в залежності від кваліфікації та регіону. Але зарплати в аграрному секторі — одні з найвищих в країні. За останні кілька років вони зросли у кілька разів. Крім того, потужні українські агрохолдинги забезпечують своїх працівників повним соціальним пакетом, який включає житло, транспорт та покриття частини повсякденних витрат.
Агроном, на кшталт лікаря, у міру росту рослин, за зовнішніми ознаками може визначити, чи не хворіє рослина, чи не атакували його шкідники, чи всіх поживних речовин їй вдосталь, а якщо ні, то яких саме не вистачає і які заходи запровадити. Агроном відстежує зміни ґрунту і вживає заходів по збагаченню його добривами.

Illustration

З настанням осені в агронома нові турботи: забезпечити збереження вирощеного врожаю, підготувати якісне насіння для наступного посадкового року.
В підпорядкуванні в агронома — механізатори та рільники. Він організовує їх працю, навчання, своєчасну допомогу в разі труднощів.

Агроном — це творча професія, яка вимагає постійних пошуків нових рішень і технологій. Ця робота для активних і легких на підйом людей, які не уявляють своє життя без відкриттів і всією душею люблять свою працю.

Агроном повинен постійно вчитися, удосконалюватися у професії. Адже і хімічна промисловість, машинобудування не стоять на місці.

Для уникнення помилок і огріхів у агронома має бути планова структура щодо кожного поля, загальна черговість робіт і процесів, забезпечити які може цифрова система. Прогнози щодо цифрових технологій у сільському господарстві говорять, що за ними майбутнє. Весь світ рухається у цьому напрямі. Діджиталізація сприяє появі нових професій і незабаром буде популярною посада IT-агронома.

Переваги навчання

● Робота агронома цікава, насичена і творча, адже кожен сезон не схожий на попередній і тут завжди знайдеться місце для експериментів з системою обробки ґрунту, підбором сортів тощо.● Якщо вам подобається працювати не в кабінеті, а на свіжому повітрі, то складно знайти щось більш вдале.● Робота агронома має попит і тут можливий хороший заробіток і кар’єрне зростання.

Бази практик

● ТОВ «40 РОКІВ-АГРО»● ДП «Ілліч – Агро Донбас»● СВК «Україна»

Illustration
Illustration
Illustration

Де можуть працювати наші випускники?

Працювати в якості агронома сьогодні можна не тільки в сільськогосподарських підприємствах, але й у селективних організаціях, агрохімічних лабораторіях, розсадниках рослин, спеціальних магазинах або фірмах. Також ці фахівці потрібні переробним і торговельним компаніям, що займаються сільгосппродукцією і сільгосптехнікою, науково-дослідним інститутам, які спеціалізуються на селекції та розробці нових сільгоспкультур. 

Ким можуть працювати наші випускники?

Дипломований агроном може обіймати посади у відповідності до Національного класифікатора професій ДК 003:2010:
● агронома обласного управління агропромислового розвитку,● агронома районного управління агропромислового розвитку,● агронома сільськогосподарського підприємства, фермерського господарства,● агронома із захисту рослин,● агронома-дослідника,● агронома-менеджера,● агронома з насінництва,● агронома-садівника,● менеджера-консультанта з агрономії,● бригадира рільничої та комплексно-механізованої бригад, ● бригадира овочевої бригади,● бригадира захищеного ґрунту