100-річчяз дня заснування
Діяльність практичного психолога коледжу щодо подолання актуальних проблем у студентському колективі
Період навчання у вузі – найважливіший етап соціалізації студента, який полягає у формуванні особистості в умовах соціокультурного простору шляхом засвоєння в ході виховання і навчання загальнокультурного і соціального досвіду. Проблему необхідності виховання як невід’ємного елемента навчального процесу у ВНЗ не тільки не можна знімати, а й, навпаки, сьогодні вона набуває особливої уваги і гостроти. Практичний психолог закладу освіти працює з психічно здоровими людьми (не хворими), особливої уваги вимагають студенти, що мають якісь труднощі в навчальному процесі або потрапили в складну життєву ситуацію.
До практичного психолога закладу освіти звертаються в таких випадках:
● труднощі в адаптації до навчального процесу;● конфліктні ситуації у навчальних групах; ● травматичні та стресові ситуації: смерть, насильство, тяжке захворювання, а також вагітність, народження дитини, переїзд на нове місце проживання;● коли людина відчуває різні труднощі та проблеми в ситуаціях спілкування та взаємодії з іншими людьми (близькими, друзями, одногрупниками);● коли людина відчуває, що «щось не так» з нею або з її оточенням і в неї є бажання змінити своє життя на краще;● а також будь-які інші причини, що вимагають підтримки або допомоги зовні.
Головні напрями роботи практичного психолога у закладі освіти:
● Організація та проведення виховних заходів, тренінгів;● Поширення корисної інформації для студентів, класних керівників та викладачів;● Діагностичні та профілактичні заходи з актуальних проблем;● Індивідуальні та групові консультації;● Методична робота, складання рекомендацій щодо вдосконалення навчально-виховної роботи закладу освіти;● Робота за запитом адміністрації, класних керівників.