День кримського спротиву російській окупації
26 лютого Україна вшановує День спротиву окупації Автономної Республіки Крим – важливу дату, що нагадує про мужність та єдність українців у боротьбі за свою землю.
Із захоплення півострова Крим у 2014 році розпочалася сучасна російсько-українська війна.
Саме Автономна Республіка Крим стала першим об’єктом агресії РФ проти України. Задовго до її окупації Росія створила там потужну агентурну мережу, що дестабілізувала суспільно-політичну обстановку. Операція із захоплення півострова розпочалася 20 лютого 2014 року – в цей день збройні сили Російської Федерації вперше порушили порядок перетину державного кордону України через Керченську протоку, що було офіційно зафіксовано.
Що сталося цього дня?
У 2014 році в Сімферополі біля будівлі Верховної Ради АР Крим зібрався масовий мітинг за територіальну цілісність України. Тисячі кримських татар, українців та інших мешканців півострова вийшли, щоб сказати “Ні!” російській окупації.
Спротив окупації, який почався 26 лютого 2014 року, триває вже 11 років. Саме цього дня тисячі кримських татар і українців вийшли під стіни Верховної Ради Автономної Республіки Крим, аби підтримати територіальну цілісність України та завадити місцевим депутатам ухвалити звернення до Росії щодо введення її військ.
Що означає цей день сьогодні?
Це - символ боротьби за вільний Крим
Це- підтримка кримських татар та всіх, хто постраждав від окупації
Це- нагадування світові про незаконність анексії
Боротьба за деокупацію півострова і відновлення історичної справедливості триває й досі як на міжнародному рівні, так і на фронтах російсько-української війни.
Крим – це Україна! Ми пам’ятаємо, боремося та віримо у його повернення!
Окупація не зламала нашу боротьбу - Крим був, є і буде українським!