День подяки
Щорічно в останній четвер листопада у США відзначають загальнонародне свято День подяки (Thanksgiving Day). Цьогоріч воно припадає на 28 листопада. Його святкують понад 90% американців. День подяки відзначають не тільки у США, але дата свята у цих країнах різна. Наприклад у Канаді його відзначають у другий понеділок жовтня. Саме цьому цікавому святу було присвячене чергове засідання розмовного клубу «English Club». Волонтерка Сара Негі (Бьорчстед) емоційно розповіла про походження та традиції святкування Дня подяки - одного з найулюбленіших американських свят.
Історія свята Дня подяки в Північній Америці сягає 1621 року, тоді англійські переселенці вперше відзначили день урожаю. Напередодні рік видався вкрай важким, більш як половина з прибулих на континент колоністів загинули від холоду та голоду. А ті, хто вижив, заснували свято –з молебнями подяки і бенкетом.
1789 році перший президент США Джордж Вашингтон проголосив це свято "днем публічної подяки та молитви, який слід відзначати, визнаючи з вдячними серцями численні прихильності Всемогутнього Бога". Офіційно День подяки став національним святом 1863 року. Тоді американський президент Авраам Лінкольн визнав його вихідним днем.
День подяки традиційно відзначають у родинному колі. Обов'язковою стравою на столі є фарширована індичка і солодкий пиріг з гарбузовою начинкою. Історики вважають, що саме така їжа була на столах колоністів у XVII столітті.
На День подяки існує традиція (The Turkey Pardon) – помилування індички. Щороку на свято президенту США дарують цю птицю і він у Білому домі влаштовує її "помилування", щоб вона могла жити на фермі.
Традиційно у це свято багато родин після вечері дивляться по телевізору парад на честь Дня подяки, який проводять у Нью-Йорку. У ньому беруть участь оркестри, які презентують пісні з бродвейських мюзиклів. Багато американців після святкової трапези долучаються до благодійних заходів – роздають їду у притулках, збирають пожертви тощо.