100-річчяз дня заснування

+380-50-6264506

100-річчяз дня заснування

Засідання методичного об’єднання викладачів історії коледжів та ліцеїв Запорізької області

Засідання методичного об’єднання викладачів історії коледжів та ліцеїв Запорізької області

14 листопада 2024 року відбулося ювілейне засідання Методичного об’єднання викладачів історії коледжів, технікумів, ліцеїв та училищ Запорізької області. Активну участь в засіданні взяли викладачі нашого коледжу. Основну увагу викладачі приділили обміну досвідом щодо впровадження сучасних освітніх технологій в умовах воєнного стану при підготовці здобувачів фахової передвищої освіти до НМТ-2025. Визначили шляхи подолання освітніх втрат у сучасних умовах російської агресії; обговорили впровадження нових цифрових інструментів в історичних реаліях – практичне використання штучного інтелекту, віртуальної реальності в історичних дослідженнях та їх вплив на якість і доступність підготовки студентської молоді. Акцентували увагу присутні й на визначенні проблем дотримання академічної доброчесності студентами при виконанні індивідуальних та практичних завдань за допомогою технології ШІ.

Розпочала захід модераторка Анжеліка Мільчева (викладач ВСП «Економіко-правничий фаховий коледж ЗНУ»), яка презентувала не тільки власний досвід подолання освітніх втрат в умовах війни, а ще проаналізувала результати попереднього опитування учасників заходу. Через регіональні особливості освітніх закладів області, викладачі з окупованих територій поділилися своїми переживаннями та проблемами.

Юридичні аспекти особливостей статусу ВПО для різних категорій населення розкрила запрошена спікерка Ксенія Панкратова.

Спікерка Олена Кордій (викладач ВСП «Бердянський фаховий коледж ТДАТУ») висвітлила тему «Використання цифрових технологій у підготовці до НМТ-2025». Вона дала повний багаж необхідних посилань на сайти, програми та платформи, на яких відбувається підготовка до майбутніх випробувань з історії України здобувачів фахової передвищої освіти. Багато учасників заходу відкрили для себе «новинки та смаколики».

Учасники засідання погодилися, що виклики сучасності вимагають нових підходів у викладанні історії. Використання цифрових технологій, інтерактивних методів навчання та співпраця у форматі партнерства стали ключовими аспектами обговорення. Викладачі Методичного об’єднання запланували нові теми для наступної зустрічі для подальшого обміну досвідом, а також можливий оновлений формат проведення практичних тренінгів для викладачів історії.