100-річчяз дня заснування

+380-50-6264506

100-річчяз дня заснування

Профорієнтаційний путівник

ХАРЧОВІ ТЕХНОЛОГІЇ (ЗБЕРІГАННЯ, КОНСЕРВУВАННЯ ТА ПЕРЕРОБКА ПЛОДІВ І ОВОЧІВ)

Illustration

Для перегляду "клікніть" на зображенні

Illustration

Для перегляду "клікніть" на зображенні

КОНСЕРВНЕ ВИРОБНИЦТВО В УКРАЇНІ

Консервне виробництво є однією з найстаріших та стратегічних галузей харчової промисловості. Основна мета виробництва – це отримання якісних харчових продуктів з тривалим терміном зберігання.
Основна продукція галузі: сушені, солені, квашені, свіжоморожені овочі, картопля, гриби, фрукти, овочеві та грибні консерви, екстракти, соки тощо. Підприємства галузі займаються первинною переробкою і зберіганням фруктів та овочів, картоплі та грибів. З усіх видів продукції в Україні переважає виробництво соків та консервованих фруктів і овочів.
Українська консервна промисловість має великі виробничі потужності, проте існують проблеми недостатнього забезпечення сировиною та слабкої матеріально-технічної бази.

Illustration

ВИДИ ПІДПРИЄМСТВ КОНСЕРВНОГО ВИРОБНИЦТВА

На сьогодні в Україні фахівці даного професійного спрямування працюють на таких підприємствах харчової промисловості — консервних заводах, цехах; овочесховищах; харчосмакових комбінатах; заводах продовольчих товарів; агропромислових міжгосподарських об’єднаннях з переробки плодоовочевої сировини; пунктах виробництва плодових напівфабрикатів.

ДИНАМІКА РИНКУ ПРАЦІ

Потреба в фахівцях-технологах з консервування та переробки плодоовочевої продукції стає все більш актуальною у зв’язку з розвитком малих та приватних консервних підприємств, де один спеціаліст може контролювати технологію, обладнання та економічні аспекти виробництва консервованої продукції.

ОСОБЛИВОСТІ РОБОТИ НА КОНСЕРВНИХ ВИРОБНИЦТВАХ

icon

Профілактичний медичний огляд

Для визначення стану здоров'я працівника та виконання професійних обов'язків в умовах дії конкретних факторів виробничого середовища.

icon

Можлива надурочна робота

Застосовується у разі потреби невідкладної переробки свіжої сировини для уникнення погіршення якості готової продукції.

icon

Можливий змінний графік роботи

На багатьох підприємствах запроваджується змінна робота - це робота в дві, або три зміни, так як сезон вирощування плодоовочевої продукції співпадає з сезоном її масової переробки.

icon

Високий рівень відповідальності

Від дотримання параметрів технологічних процесів залежить якість продукції та робота всього підприємства в цілому.

ПРОФЕСІЙНІ НАПРЯМКИ І КАР'ЄРА

Фахівець з консервування та переробки плодоовочевої продукції здатний виконувати обов’язки технолога виробництва харчових добавок, техніка-технолога з переробки плодоовочевої продукції, технолога засолювального цеху,технолога овочесушильного цеху, технолога сховищ-холодильників, завідувача харчової лабораторії, лаборанта на підприємствах харчової промисловості різних форм власності.

Illustration

Технолог консервного виробництва - це фахівець, який відповідає за якість вироблених консервованих харчових продуктів на всіх етапах: від надходження сировини до моменту пакування готової продукції.

МІСЦЕ РОБОТИ ФАХІВЦЯ:виробничий цех, сировинний майданчик, сховища-холодильники, склад готової продукції, лабораторія

НЕОБХІДНІ НАВИЧКИ:● пунктуальність, ● технічний склад мислення, ● готовність ухвалення швидких рішень, ● відповідальність, ● стресостійкість.

НЕОБХІДНІ ЗНАННЯ ТА ОСВІТА:● вища/фахова передвища освіта;● відмінні знання у галузі хімії, мікробіолгії, технохімічного контролю;● розуміння особливостей правильної експлуатації спецобладнання та можливі варіанти усунення незначних поломок;● достатньо високі знання з технології виготовлення продукції.

ОСНОВНІ ОБОВ’ЯЗКИ:● здійснення контролю за якістю сировини та готової продукції, процесом її розфасовки та маркування;● покращення діючих виробничих технологій;● контроль процесу експлуатації устаткування;● робота над створенням рецептів нових видів продукції;● ведення ділової документації;● проведення розрахунків витрат сировини та матеріалів;● оформлення заявок на отримання сировини та необхідного технічного оснащення;● оформлення сертифікатів якості продукції;● контроль за виконанням працівниками підприємства санітарних норм.

КАР’ЄРА ТЕХНОЛОГА КОНСЕРВНОГО ВИРОБНИЦТВА:

Illustration

ПОРАДИ З ПЛАНУВАННЯ КАР’ЄРИ

  • 1

    Оберіть навчальний заклад даної спеціальності та підготуйтесь до відповідного ЗНО/НМТ;

  • 2

    Під час навчання оберіть наставника або спілкуйтеся з експертами, щоб знати, які знання та навички важливі та де брати корисну інформацію;

  • 3

    Починайте практично готуватися до кар’єри якомога раніше (відвідуйте конференції, зустрічі з успішними виробничниками, цікавтесь новинками в харчовій галузі);

  • 4

    Розвивайте не лише знання, а й важливі навички та вміння. Знання англійської мови можуть бути корисними в розвитку вашої кар’єри;

  • 5

    Будьте відповідальними та наполегливими, і ви обов’язково досягнете кар’єрних успіхів.