100-річчяз дня заснування

+380-50-6264506

100-річчяз дня заснування

Профорієнтаційний путівник

ХАРЧОВІ ТЕХНОЛОГІЇ (БРОДИЛЬНЕ ВИРОБНИЦТВО ТА ВИНОРОБСТВО)

Illustration

Для перегляду "клікніть" на зображенні

Illustration

Для перегляду "клікніть" на зображенні

ВИНОРОБНА ПРОМИСЛОВІСТЬ В УКРАЇНІ

Виноробство історично притаманне Україні, бо ми маємо сприятливі природно-кліматичні умови. Виноробна промисловість включає усі види діяльності, пов’язані з виробництвом та переробкою винограду, а саме: виноградарство (вирощування винограду технічних сортів, призначених для промислової переробки); первинне виноробство (виробництво виноматеріалів з винограду); вторинне виноробство (переробка виноматеріалів у вино).
Виноробна промисловість України представлена підприємствами первинного та вторинного виноробства.

Illustration

ВИДИ ПІДПРИЄМСТВ ВИНОРОБНОЇ ПРОМИСЛОВОСТІ

Окрім потужних винзаводів, які мають по близько тисячі гектар власних виноградників, створюються малі виноробні господарства, які роблять свій внесок у розвиток культури споживання і виробництва вина в Україні шляхом виробництва авторських вин, проведення дегустацій вин, проведення винних фестивалів.

ДИНАМІКА РИНКУ ПРАЦІ

Спеціальність винороба стає все більш актуальною у зв’язку з розвитком малих виноробних підприємств, де один фахівець може контролювати технологію, обладнання та економічні аспекти виробництва вина.

ОСОБЛИВОСТІ РОБОТИ НА ВИНОРОБНИХ ВИРОБНИЦТВАХ

icon

Профілактичний медичний огляд

Для визначення стану здоров'я працівника та виконання професійних обов'язків в умовах дії конкретних факторів виробничого середовища.

icon

Можлива надурочна робота

Застосовується у разі потреби невідкладної переробки свіжої сировини для уникнення погіршення якості готової продукції.

icon

Можливий змінний графік роботи

На багатьох підприємствах запроваджується змінна робота - це робота в дві, або три зміни, так як сезон вирощування винограду співпадає з сезоном його масової переробки.

icon

Високий рівень відповідальності

Від дотримання параметрів технологічних процесів залежить якість продукції та робота всього підприємства в цілому.

ПРОФЕСІЙНІ НАПРЯМКИ І КАР'ЄРА

Винороб має право працювати як у невеликих виноробних організаціях, так і широкомасштабних заводах, де виготовляють вино та коньяк.Додатково такий професіонал має непогані шанси на співпрацю з установами, що займаються контролем якості продукції, що містить алкоголь, або влаштуватися на роботу у НДІ.

Illustration

Винороб - це спеціаліст-технолог у галузі виноробства та бродильних виробництв.Він розбирається в різних винах, має значний багаж знань щодо особливостей певних смакових відтінків, здатний майстерно поєднати різні сорти винограду у вишуканий та неповторний купаж - суміш, де на кожен із сортів припадає конкретна частина.За словами досвідчених виноробів, справжній професіонал містить у пам'яті смаки всіх видів сировини, необхідної для отримання якісного продукту.

МІСЦЕ РОБОТИ ФАХІВЦЯ:виробничий цех, сировинний майданчик, сховища-холодильники, склад готової продукції, лабораторія

НЕОБХІДНІ НАВИЧКИ:● тонкий смак та нюх;● відмінно розвинена пам'ять на смаки та аромати;● здатність аналізувати отриману інформацію;● уважність та організованість.

НЕОБХІДНІ ЗНАННЯ ТА ОСВІТА:● вища/фахова передвища освіта ● відмінні знання у галузі хімії;● особливості правильної експлуатації спецобладнання, та можливі варіанти усунення незначних поломок;● технологію виготовлення продукції.

ОСНОВНІ ОБОВ’ЯЗКИ:● розробка рецептів вин та підбір правильних інгредієнтів;● управління виробництвом виноробної продукції;● контроль дотримання технологічних схем приготування вин;● участь у складанні купажів;● проведення дегустаційних процедур;● контроль якості сировини і готової продукції;● контроль процесу розливу вина в пляшки;● ведення технологічної документації.

КАР’ЄРА ТЕХНОЛОГА-ВИНОРОБА:

Illustration

ПОРАДИ З ПЛАНУВАННЯ КАР’ЄРИ

  • 1

    Оберіть навчальний заклад даної спеціальності та підготуйтесь до відповідного ЗНО/НМТ;

  • 2

    Під час навчання оберіть наставника або спілкуйтеся з експертами, щоб знати, які знання та навички важливі та де брати корисну інформацію;

  • 3

    Починайте практично готуватися до кар’єри раніше (відвідуйте конференції, зустрічі з успішними виноробами, цікавтесь новинками в харчовій галузі);

  • 4

    Розвивайте не лише знання, а й важливі навички та вміння. Знання англійської мови можуть бути корисними в розвитку вашої кар’єри;

  • 5

    Будьте відповідальними та наполегливими, і ви обов’язково досягнете кар’єрних успіхів.