100-річчяз дня заснування

+380-50-6264506

100-річчяз дня заснування

Гуртожиток коледжу

Мабуть, немає таких студентів, хто б з посмішкою та ностальгією не згадував свої студентські роки, а особливо, хто жив у гуртожитку. Скільки спогадів, скільки недоспаних ночей над підручниками, курсовими, дипломними. І чого гріха таїти, - пропуски занять без поважних причин… А святкові вечори, дискотеки, екскурсії, туристичні походи. Романтика!
Новачків радо приймає наша дружна студентська родина. Недарма впродовж багатьох років нашим девізом є: «Гуртожиток – наш дім».
Тож радо зустрінемо всіх бажаючих навчатися у нашому коледжі та жити у гуртожитку.

Illustration

Про гуртожиток коледжу

Гуртожиток ВСП «БК ТДАТУ» розміщений компактно на території коледжу у межах 5 хвилин ходи до будь-якого корпусу коледжу та поряд з громадською зупинкою маршрутного таксі . Гуртожиток забезпечений меблями, комунальними послугами – централізованим опаленням, холодною та гарячою водою, душовими кімнатами, мережею інтернет, охороною та іншими засобами і послугами, які забезпечують належні умови мешканцям.

Адреса гуртожитку:

71108 м.Бердянськ, пр. Сідний, 19/2 Тел. (06153) 2-28-80

Плата за гуртожиток

Перша оплата при поселенні у гуртожиток здійснюється за 2 місяці наперед і надалі до 1 числа кожного другого місяця.
Плата за гуртожиток складається плати за послугу з проживання та плати за комунальні послуги. Вартість проживання уточнюється у коменданта (залежить від сезону, кількості мешканців у кімнаті тощо).

Як дістатися

● від залізничного вокзалу та від автовокзалу - маршрутне таксі №9 зупинка «Виноградарний технікум;

Поселення в гуртожиток

Для поселення в гуртожиток необхідно подати:● медичні довідки (від дерматолога, флюорографія, від гінеколога (для дівчат));● квитанція про оплату за проживання.

Для реєстрації місця проживання

● паспорт або свідоцтво про народження;● виписка з попереднього місця проживання з листком вибуття;● зняття з обліку - на основі довідки про те, що є студентом коледжу;● квитанція про оплату держмита за реєстрацію;● для юнаків, які досягли 16-тирічного віку – приписне посвідчення.

Тип гуртожитку

Гуртожиток розрахований на 450 осіб , відповідає паспортним даним та санітарно-технічним вимогам. Для студентів створені всі умови для проживання, відпочинку і успішного навчання.
Будівля гуртожитку п’ятиповерхова, секційного типу (в секції 7 кімнат). Кімнати – дво та тримісні.На кожному поверсі: кухня, побутова кімната, санвузол, умивальник . Кімнати укомплектовані усім необхідним інвентарем: ліжка, тумби, столи, стільці, шафи.
На першому поверсі знаходиться:● медичний пункт;● душові кімнати;● кімната, де розташовані пральні машини-автомати для прання.
Також на першому поверсі розташована кімната для самопідготовки, зал для проведення святкових вечорів та дискотек. Є мережа Інтернет.

Велику роль грає студентська громадськість через студентську раду гуртожитку, студентську профспілку. Студенти реально беруть участь у студентському житті в гуртожитку, входячи до складу ради з соціально-організаційної роботи коледжу, а також маючи право на погодження рішень адміністрації з студентською радою та студентським профкомом.

Illustration

Наше дозвілля

Роки, проведені у стінах навчального закладу, гуртожитку назавжди залишаються в пам’яті. Згадуються перші сесії, здані іспити, перша стипендія. З неї куплений дарунок мамі, молодшим сестрам і братам.
Перші захоплення, перемоги, а то й розчарування. А ще викладачі, на лекції яких не можна було не ходити. Скільки їх, носіїв нового, незнаного, але такого потрібного для вивчення дисципліни. Талановиті педагоги, вони відкрили шлях у майбутнє тисячам студентів нашого коледжу, які знайшли своє гідне місце у житті. Їх навчили бути Людьми, чесними, порядними, принциповими.
Що не кажіть, а самий винахідливий, самий веселий та оптимістичний народ, - це студенти. Хто за півгодини проснеться, збереться, красу наведе, чайку поп’є і в аудиторії викладача буде чекати - студенти гуртожитку; хто смачний борщ зварить, котлети посмажить аж дух забиває від пахощів, - студенти гуртожитку. А де найкращі дівчата, - у гуртожитку Відокремленного структурного пірозділу «Бердянський фаховий коледж Таврійського державного агротехнологічного університету»!
А ще в гуртожитку працює Музей на громадських засадах історичного профілю ВСП «БК ТДАТУ», де часто проводяться вступні лекції для першокурсників, тематичні «круглі столи» та зустрічі, а також працює гурток «Історії рідного краю», для дозвілля студентів діють різноманітні гуртки та клуби за інтересами (квітникарства, спортивний, сімейно-побутової культури).
Насамкінець хотілося б сказати, що студентський гуртожиток - місце, де студентська молодь вчиться бути дорослими, стикаючись з багатьма побутовими проблемами. Хтось можливо знаходить свою другу половинку. Дехто проходить складний процес соціалізації. Але, напевно, не має жодної людини, яка б не згадувала з теплом у серці роки, прожиті у студентському гуртожитку . А й сравді він наш дім.

 

Право студента на проживання у гуртожитку

Функціонування та порядок поселення в гуртожитки в Україні регулюється Житловим кодексом України (ЖКУ, стаття 127), Положенням про студентський гуртожиток, що розроблено навчальним закладом у відповідності з Типовим Положенням та Правилами та умовами проживання в гуртожитку.
ЖКУ встановлює загальні вимоги до гуртожитків. Для студентських гуртожитків важливими є 5 положень:● Заселення до гуртожитку дозволяється лише після затвердження органами санітарно-епідеміологічної служби. Це означає, що гуртожиток підпадає під щорічну перевірку відповідності санітарним нормам.● Проживання в гуртожитку є платним. Один з обов’язків студента(-ки) – вчасно та у повному обсязі сплатити за це житло, інакше студента(-ку) можуть позбавити права на проживання.● Гуртожиток має бути укомплектований меблями і необхідним інвентарем, студентам має бути забезпечено надання побутових послуг (прасування, прання) і виділено приміщення для цих цілей. Студент не повинен витрачати власні кошти на купівлю меблів чи інвентаря в гуртожиток.● Обслуговування гуртожитку, в тому числі прибирання, чергування, адміністрування, здійснює спеціальний штатний персонал, тобто студенти не можуть залучатися до цієї роботи.● Внутрішній розпорядок у гуртожитках встановлюється правилами, затвердженими адміністрацією ВНЗ. Вона ж визначає правила проживання в гуртожитках у літній період.

Порядок поселення в гуртожиток.

На підставі рішення про надання місць у гуртожитку зі студентом укладається угода на проживання в гуртожитку і видається направлення (ордер), яке є єдиною підставою для поселення і проживання. В направленні зазначається адреса гуртожитку і зазвичай номер кімнати. Умовою поселення в гуртожиток є попередня оплата, яка не може бути менше ніж на місяць, а на практиці часто потрібно заплатити за рік вперед. Граничний розмір плати за проживання в студентському гуртожитку становить 40% розміру мінімальної звичайної академічної стипендії навчальних закладів фахової передвищої освіти . Також студент зобов’язаний ознайомитися з Правилами внутрішнього розпорядку гуртожитку та правилами техніки безпеки.

Права студентів, які проживають в гуртожитку.

Права студентів встановлюються Правилами внутрішнього розпорядку та Положенням про проживання в гуртожитку.
Студенти, які проживають в гуртожитку мають такі права:● користуватися приміщеннями, обладнаннями та майном гуртожитку;● вимагати своєчасного ремонту або заміни обладнання, меблів, усунення недоліків у забезпеченні побутових умов. Ремонтувати за власний кошт майно студент повинен тільки тоді, коли він сам його пошкодив. Адміністрація ВНЗ також зобов’язана забезпечувати прибирання та ремонт місць загального користування в гуртожитку, а студенти зобов’язані підтримувати чистоту в цих місцях загального користування;● обирати органи студентського самоврядування гуртожитку і бути обраним до їхнього складу;● звертатися із скаргами на роботу працівників гуртожитку і житлово-побутові умови, відповідно до Закону України «Про звернення громадян»;● запрошувати в гуртожиток сторонніх осіб, якщо ті можуть засвідчити особу відповідним документом. Відповідальність за своєчасний вихід відвідувачів з гуртожитку і дотримання ними правил внутрішнього розпорядку покладається на студентів, які їх запросили. Зазвичай відвідувачі мають право перебувати в гуртожитку з 8-00 до 23-00;● безперешкодного доступу до гуртожитків у будь-який час доби. Часовий режим доступу до гуртожитку встановлюється Правилами внутрішнього розпорядку. На сьогодні зазвичай студентам надається доступ в гуртожиток в нічний час (з 24-00 до 06-00) - із записом у спеціальному журналі причин запізнення. Насправді ж обмеження доступу до гуртожиткіу в нічний час незаконне. Цивільний кодекс забороняє будь-яке примусове позбавлення житла, а підстави примусового позбавлення житла можуть встановлюватися виключно законами. Тобто, заборона заходити до гуртожитку після 24 години може тлумачитися як тимчасове позбавлення житла, що є порушенням статті 311 Цивільного кодексу України. Саме тому був виданий Лист МОН № 1/9-550 від11.15 року, яким Міністерство рекомендує встановити для студентів цілодобовий режим вільного доступу до гуртожитків;● недоторканість житла. Заходити в кімнату без відома студента представники адміністрації можуть тільки тоді, коли є ризик псування майна (наприклад, в когось заливає кімнату).

Відповідальність студента за порушення правил внутрішнього розпорядку і дисципліни в гуртожитку.

До студента можуть бути застосовані такі види стягнень:● зауваження;● догана;● виселення з гуртожитку;● відмова у наданні місця-ліжка для проживання на наступний рік;● відрахування з навчального закладу.