100-річчяз дня заснування

+380-50-6264506

100-річчяз дня заснування

Мітинг-реквієм «Заряджені Гідністю і жагою Свободи!»

Мітинг-реквієм «Заряджені Гідністю і жагою Свободи!»

21 листопада 2023 року ми відзначаємо 10-ту річницю Дня Гідності і Свободи. І проходить цей День під гаслом «Заряджені Гідністю і жагою Свободи». Це гасло присвячене українцям, що виборюють свободу, обставин, у яких живе країна останні 10 років, а також демонструють мотивацію та непереборну силу спротиву нашого народу.

На честь Дня Гідності і Свободи, у нашому коледжі 21 листопада 2023 року о 9-00  відбувся Мітинг-реквієм «Заряджені Гідністю і жагою Свободи!»

День гідності та свободи – одне зі знакових офіційних свят, встановлене на честь двох революції, які відбулися в Україні у 2004 та 2013 роках. Цього дня українці вшановують пам’ять про людей, які під час Революції Гідності та Помаранчевої революції стали на захист демократичних цінностей, прав і свобод людини й громадянина, національних інтересів держави та її європейського вибору.

Помаранчева революція. Це акції протесту українських громадян, викликані масовими фальсифікаціями президентських виборів 2004 року на користь провладного кандидата Віктора Януковича. Зазначені події отримали назву за кольором, який використовували прибічники кандидата в президенти Віктора Ющенка й опозиційної партії "Наша Україна". Під помаранчевими стягами гуртувалися громадяни, яким була небайдужа доля України.

Революція гідності. 21 листопада 2013 року уряд Миколи Азарова виступив із заявою, в якій причиною відмови від підписання угоди про асоціацію з Європейським союзом назвали нібито невраховані наслідки від санкцій з боку Росії. Ввечері цього ж дня розпочалися перші акції протестів.

18-20 лютого 2014 року – найтрагічніші дні Революції Гідності: тоді підпалили Будинок профспілок, снайпери вбили 107 євромайданівців, які стали Героями Небесної сотні. Відстоювання найвищих демократичних цінностей  принесло поранення більше 2 тисячам мітингувальників.

Варто пам’ятати, що обраний нашим народом шлях хоча і важкий, тернистий, але незворотний, а захист нашої гідності та свободи триває донині. На жаль, досі від рук російського агресора гинуть наші сини і доньки, захищаючи свободу, нас із вами. Тож найперше завдання, яке стоїть зараз перед нами, – це зберегти й укріпити досягнуте, а не бездумно розтратити чи віддати те, що здобуто такою дорогою ціною.