+380-50-6264506

Як подолати передекзаменаційний стрес під час сесії

Як подолати передекзаменаційний стрес під час сесії

Під екзаменаційним стресом розуміють специфічний стан людини, що складає іспит. Як правило стрес починається з того моменту, коли студент починає усвідомлювати, що найближчим часом йому доведеться скласти іспит. При стресі, як правило, відчувається сильне занепокоєння: людина відчуває, що не може контролювати ситуацію і впоратися з проблемою.

Мало хто знає, що у стресу є і позитивні сторони. У малих дозах він просто необхідний, так як він сигналізує про виникнення проблем і відповідає за наше «налаштування» на адекватну поведінку в небезпеці. У випадку з іспитами стрес забезпечує організм додатковим адреналіном, підтримуючи студентів в потрібній формі. У студентів підвищується інтелектуальна діяльність, вони не відчувають сильних емоційних переживань, а лише зосереджують свою увагу на наявній задачі.

Поради, як подолати передекзаменаційний стрес під час сесії:

·        Бажано об’єктивно оцінювати свої знання і вірити в себе. Зазвичай людина малює собі страшні картини, але насправді це звичайний робочий процес для викладача.

·        Не намагатися бути досконалими. Для чого потрібна саме ця оцінка? Бажано дотримуватися золотої середини і не намагатися брати неможливі бар’єри.

·        Бажано не пити перед іспитами занадто багато чаю, кави і газованих напоїв. Кофеїн збуджує мозок і робить його несприйнятливим до інформації. Краще з’їсти апельсин, банан, горіхи, темний шоколад.

·        Добре допомагають в тривожних моментах формули самонавіювання. Вони повинні бути складені коротко і позитивно. Наприклад, я впевнений в собі, я відчуваю бадьорість, моя мова спокійна.

·        Глибоко дихайте, поступово стискайте і розпускайте кулаки, можете зробити кілька поворотів або легких стрибків.

Не сумнівайтеся у вас все вийде, бо викладач так як і ви налаштований на найкращий результат!